Tävlingsdatum: | Tävling: | Tävlingsform: | Arrangör: | Sista anmälningsdatum: |
---|---|---|---|---|
2024-03-23 | VåffelRacet
Anmälan Stängd
|
Folkrace | Eskilstuna MK | 2024-03-17 |
2024-03-23 | Guldhjälmscupen Deltävling 5 | Skoter | Sundsjö SSK | 2024-03-20 |
2024-03-29 | Äggsprinten - deltävling 1 i Västsprinten | Folkrace | Skövde MK | 2024-03-24 |
2024-03-29 | Hjelms påskrace | Folkrace | Varbergs MK | 2024-03-23 |
2024-03-29 | Påskracet | Folkrace | Tomelilla MK | 2024-03-24 |
2024-04-06 | Aprilracet - Ingår i Södra BF folkracecup | Folkrace | Laholms MK | 2024-03-31 |
2024-04-06 | Heavy & Hjelm Racet | Folkrace | SMK Trollhättan | 2024-03-31 |
2024-04-06 | Hagaslätts Vårrace | Folkrace | Lessebo MK | 2024-03-31 |
2024-04-06 | SAMS Racet 2024 | Folkrace | Strängnäs AMS | 2024-03-31 |
2024-04-06 | Guldhjälmscupen Deltävling 6 | Skoter | Krokoms MK | 2024-04-01 |
2024-04-13 | Västkustcupen delt.1 - Vårtävling Sotenäs MK | Folkrace | Sotenäs MK | 2024-04-07 |
2024-04-13 | Vårfajten - premiär i Smålandscupen | Folkrace | Skillingaryds MK | 2024-04-07 |
2024-04-20 | RimoRacet | Folkrace | MK Rimo | 2024-04-14 |
2024-04-20 | SwedolRacet | Folkrace | Jönköpings MK | 2024-04-14 |
2024-04-20 - 2024-04-21 | Eliantorps RaceWeekend | Folkrace | Finspångs MS | 2024-04-14 |
2024-04-20 - 2024-04-21 | Vara MKs Vårfestival | Folkrace | Vara MK | 2024-04-14 |
2024-04-26 - 2024-04-27 | Vårracet på Törnerydsbanan - Ingår i Södra BF cup | Folkrace | Karlskrona AK | 2024-04-20 |
2024-04-27 | Svenska Cupen Delt.1 | CrossKart | Tomelilla MK | 2024-04-14 |
2024-04-27 | HacksjöRacet | Folkrace | Botkyrka MK | 2024-04-21 |
2024-04-27 - 2024-04-28 | DAX 2-dagars på Åland | Folkrace | Ålands MK | 2024-04-20 |
2024-04-27 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.1 | Rallycross | Fjärås MK | 2024-04-13 |
2024-04-27 | Sören Karlsons Minne | Folkrace | SMK Sala | 2024-04-21 |
2024-04-27 - 2024-04-28 | Vårtävlingen | Super Folkrace | Karlstad MC-Bil | 2024-04-14 |
2024-04-28 | Svenska Cupen Delt.2 | CrossKart | Tomelilla MK | 2024-04-14 |
2024-05-01 | MajRacet | Folkrace | SMK Arboga | 2024-04-21 |
2024-05-03 - 2024-05-05 | Motala Juniorläger | Folkrace | SMK Motala Bil | 2024-04-26 |
2024-05-04 - 2024-05-05 | Hjelms Vilda Westom | Folkrace | MK Team Westom | 2024-04-28 |
2024-05-04 | Vårracet Cuptävling | Folkrace | SMK Helsingborg | 2024-04-28 |
2024-05-04 | AMF Årsunda X-cupen delt. 1 | Folkrace | AMF Årsunda | 2024-04-28 |
2024-05-04 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.2 | Rallycross | Haninge MK | 2024-04-20 |
2024-05-05 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.3 | Rallycross | Haninge MK | 2024-04-21 |
2024-05-10 - 2024-05-11 | Vårtävling | Folkrace | Hästveda FRC | 2024-05-05 |
2024-05-11 | Västkustcupen 2024 deltävling 3 | Folkrace | Dals MK | 2024-05-08 |
2024-05-11 | Majtävlingen till minne av L-E Hermansson | Folkrace | Fredriksbergs MK | 2024-05-05 |
2024-05-11 - 2024-05-12 | Åsa-Nisseracet | Folkrace | Vimmerby MS | 2024-05-03 |
2024-05-18 - 2024-05-19 | WIST-Pokalen | Folkrace | Skepptuna MK | 2024-05-12 |
2024-05-18 | Pingstracet till Nicklas Hindsjös minne | Folkrace | Säffle MC | 2024-05-12 |
2024-05-19 | Hokaracet - Ingår i Södra BF folkracecup | Folkrace | Asarums MS | 2024-05-13 |
2024-05-25 | Skaraborgscupen Ulricehamns Motorklubb | Folkrace | Ulricehamns MK | 2024-05-19 |