X-Cupen Delt.6 - SeptemberRacet

SMK Söderhamn

Senior
9 A
59 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK 7 5 5 1 :a
19 (3) Casper Falk Toyota SMK Gävle 7 7 7 2 :a
38 (5) Patrik Svärd Toyota Ljusdals MS 5 7 5 3 :a
8 (1) Lilleman Andersson Volkswagen Bollnäs MK 7 7 7 4 :a
22 (2) Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 7 7 7 5 :a
5 (4) Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 7 5 7 6 :a
Veteran
8 A
307 (2) Janne Eriksson Saab AMF Årsunda 7 4 7 1 :a
306 (1) Joakim Palm Opel Ilsbo MK 7 5 7 2 :a
311 (3) Lennart Falk Toyota SMK Gävle 5 4 4 3 :a
310 (5) Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 3 3 5 4 :a
301 (6) Sören Vesström Saab Enköpings MK 4 2 5 5 :a
312 (4) Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 5 7 DNF 6 :a
Dam
7 A
202 (3) Annika Forsberg Saab Sandvikens MK 7 7 5 1 :a
205 (4) Ida Törnhult Kastman Saab Gestrike RT 7 7 4 2 :a
211 (1) Karolina Olsson Toyota AMF Årsunda 5 7 7 3 :a
218 Therese Jerner Saab AMF Årsunda 3 3 4 4 :a
203 (2) Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 7 5 7 5 :a
209 (5) Johanna Svedberg Saab Ljusdals MS 5 5 3 6 :a
Junior
6 A
103 (1) Linus Uhr Saab AMF Årsunda 7 7 7 1 :a
111 (2) Lowe Eriksson-Glad Volvo AMF Årsunda 5 7 7 2 :a
109 (3) Jack Häggman Opel SMK Gävle 7 5 7 3 :a
120 Wille Nordqvist Saab Gestrike RT 4 3 3 4 :a
105 (4) Texas Lind Volvo SMK Gävle 7 4 5 5 :a
114 (5) Filip Hägg Volvo SMK Hälsinge 3 7 5 6 :a
Senior
5 B
59 (1) Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK 7 5 5 1 :a
14 (5) Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda 5 3 7 2 :a
26 (4) Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT 4 7 5 3 :a
11 (3) John Sandin Volvo Järbo MK 4 5 7 4 :a
18 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 4 7 3 5 :a
36 (2) Emil Gilberg Saab Gestrike RT 2 7 7 6 :a
Dam
4 B
218 (3) Therese Jerner Saab AMF Årsunda 3 3 4 1 :a
214 (1) Johanna Gradin Saab SMK Hälsinge 4 1 7 2 :a
217 (5) Ida Andersson Saab Östhammars MK 3 2 4 3 :a
215 (2) Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 3 3 5 4 :a
201 (4) Johanna Hedberg Volvo SMK Söderhamn 2 2 5 5 :a
207 (6) Angelica Vexell Opel Bollnäs MK 1 5 3 6 :a
Junior
3 B
120 (4) Wille Nordqvist Saab Gestrike RT 4 3 3 1 :a
106 (3) Tindra Eriksson Opel Säters MK 5 1 4 2 :a
104 (2) Jonathan Petersson Volvo Films MK 5 4 4 3 :a
112 (5) Lars Lundqvist Saab AMF Årsunda 3 5 2 4 :a
118 (1) Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 4 5 5 5 :a
110 Tess Eriksson Saab AMF Årsunda 4 2 1 6 :a
Senior
1 C
18 (6) Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 4 7 3 1 :a
4 (2) Håkan Nilsson Volvo Ragundadalens RC 4 3 7 2 :a
31 (3) Albert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 5 4 5 3 :a
44 (1) Alexander Jernberg Saab SMK Hälsinge 5 5 5 4 :a
33 (4) Hans-Ove Hansson Volvo Bollnäs MK 7 5 2 5 :a
39 (5) Henke Palm Saab Ilsbo MK 7 3 4 6 :a
Junior
2 C
110 (4) Tess Eriksson Saab AMF Årsunda 4 2 1 1 :a
108 (2) Wilmer Bengter Volvo Ilsbo MK 1 2 4 2 :a
121 (3) Melwin Moberg Opel Gestrike RT 1 4 2 3 :a
119 (1) Elly Lundberg Saab Gestrike RT 2 3 3 4 :a
101 (6) Stina Lundqvist Saab AMF Årsunda 2 3 1 5 :a
117 (5) Svea Fällene Saab Bollnäs MK 2 1 3 6 :a
Senior
53
22 (4) Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 7 7 7 1 :a
27 (6) Gustav Dynefalk Saab Vaxholms MK 3 5 5 2 :a
34 (1) Lars Bodell Volvo SMK Söderhamn 4 4 4 3 :a
54 (5) John Brolin Volvo SMK Hälsinge 3 3 3 4 :a
48 (3) Arvid Eriksson Volvo AMF Årsunda 4 4 DNF 0 :a
Senior
52
19 (6) Casper Falk Toyota SMK Gävle 7 7 7 1 :a
32 (5) Mathias Sparring Saab Hofors MK 4 4 5 2 :a
39 (2) Henke Palm Saab Ilsbo MK 7 3 4 3 :a
35 (3) Henrik Jonsson Volvo Bollnäs MK 3 2 DQ 0 :a
3 (1) Fredrik Vesström Saab Enköpings MK 1 1 DNF 0 :a
Senior
51
30 (2) Daniel Othzén Opel SMK Gävle 3 3 7 1 :a
10 (5) Elmer Andersson Saab Sandvikens MK 5 3 5 2 :a
56 (6) Alexander Dynefalk Saab Vaxholms MK 1 2 4 3 :a
18 (3) Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 4 7 3 4 :a
40 (4) Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda 3 7 DNF 0 :a